Waikato Sunday Soccer League

Text your results to

027 4961 449

Between 9am - 9pm

by Tuesday

Please text as below format

"Your team name" "result" "Other team name" "result"
Or you can e-mail it to wssl.football@hotmail.com

To forfeit contact the other team 48 hours before kickoff 
 

 

April 15th              
Div 1 Garoon Academy 13 vs 3 Hillcrest Rovers Flynn Park  1pm
  Hackers 1 vs 3 Raglan Roosters Kahikatea Park 3 1pm
  Khmer Soul 3 vs 3 L3 Aviators Dominion Park 1 1pm
               
Div 2 PSL 1 vs 2 Marist Gower Park 1pm
  Waikato Unicol 1 vs 10 Ice Interiors University 1pm
  Barnstoneworth 3 vs 7 Ruakura FC Fairfield Park 1pm
               
Div 3 Red Devils 1 vs 5 Waldorf Salad Vogel St Cambridge 1pm
  Morrinsville 1 vs 1 Scottbuild Pirates Kahikatea Park 1 11am
  Bula Boys 2 vs 4 Waikato Dragons Kahikatea Park 1 1pm
               
Div 4 Matamata 7 vs 2 Tetra Pak Vikings Matamata 1pm
  Maniacs 2 vs 1 Hamilton Masters Dominion Park 1  11am
  Zig Zag 1 vs 0 Voyle Park Rangers Dominion Park 2 11am
               
April 22nd              
Div 1 Hillcrest Rovers 1 vs 2 Hackers Kahikatea Park 1 1pm
  Garoon Academy 2 vs 1 L3 Aviators Flynn Park  1pm
  Raglan Roosters 2 vs 0 Khmer Soul Raglan 1pm
               
Div 2 PSL 4 vs 1 Waikato Unicol Gower Park 1pm
  Marist 0 vs 9 Ruakura FC Dominion Park 2 11am
  Ice Interiors 3 vs 4 Barnstoneworth Fairfield Park 1pm
               
Div 3 Waldorf Salad 5 vs 1 Morrinsville Fairfield Park 11am
  Cambridge Red Devils 1 vs 2 Bula Boys Cambridge 1pm
  Scottbuild Pirates 0 vs 2 Waikato Dragons Kahikatea Park 2 11am
               
Div 4 Tetra Pak Vikings 0 vs 2 Hamilton Masters Kahikatea Park 3 11am
  Voyle Park Rangers 1 vs 3 Matamata Cambridge 1pm
  Maniacs 1 vs 0 Zig Zag Dominion Park 1 11am
               
April 29th Scottish Cup 1st Round            
               
May 6th              
Div 1 L3 Aviators 0 vs 2 Hillcrest Rovers Fitzroy Park 2 1pm
  Hackers 6 vs 0 Khmer Soul Kahikatea Park 1 1pm
  Garoon Academy 7 vs 3 Raglan Roosters Flynn Park 1pm
               
Div 2 Ruakura FC 1 vs 4 PSL Gower Park 1pm
  Waikato Unicol 2 vs 6 Barnstoneworth University 1pm
  Marist 2 vs 6 Ice Interiors Dominion Park 2 11am
               
Div 3 Bula Boys 8 vs 2 Waldorf Salad Kahikatea Park 3 1pm
  Morrinsville 1 vs 3 Waikato Dragons Morrinsville 1pm
  Cambridge Red Devils 3 vs 2 Scottbuild Pirates Cambridge 1pm
               
Div 4 Voyle Park Rangers 1 vs 5 Tetra Pak Vikings Cambridge 1pm
  Hamilton Masters 3 vs 2 Zig Zag Dominion Park 1 11am
  Matamata 4 vs 1 Maniacs Matamata 1pm
               
May 13th              
Div 1 Hillcrest Rovers 1 vs 2 Khmer Soul Kahikatea Park 1 1pm
  Raglan Roosters 2 vs 3 L3 Aviators Raglan 1pm
  Hackers 2 vs 2 Garoon Academy Fylnn Park 1pm
               
Div 2 PSL 0 vs 1 Barnstoneworth Gower Park 1pm
  Ruakura FC 5 vs 2 Ice Interiors Kahikatea Park 3 1pm
  Waikato Unicol 3 vs 9 Marist University 1pm
               
Div 3 Waldorf Salad 2 vs 2 Waikato Dragons Fairfield Park 11am
  Bula Boys 7 vs 4 Scottbuild Pirates Kahikatea Park 2 1pm
  Morrinsville 2 vs 0 Cambridge Red Devils Morrinsville 1pm
               
Div 4 Tetra Pak Vikings 2 vs 1 Zig Zag Kahikatea Park 3 11am
  Maniacs 1 vs 2 Voyle Park Rangers Dominion Park 1 11am
  Hamilton Masters 1 vs 1 Matamata Dominion Park 1 1pm
               
May 20th              
Div 1 Hillcrest Rovers 2 vs 3 Raglan Roosters Kahikatea Park 1 1pm
  Khmer Soul   vs   Garoon Academy To be replayed 1pm
  L3 Aviators 4 vs 2 Hackers Fitzroy Park 2 1pm
               
Div 2 Ice Interiors 4 vs 1 PSL Gower Park 1pm
  Barnstoneworth 5 vs 3 Marist Fairfield Park 1pm
  Ruakura FC 7 vs 1 Waikato Unicol Kahikatea Park 3 1pm
               
Div 3 Waldorf Salad 4 vs 4 Scottbuild Pirates Fairfield Park 11am
  Cambridge Red Devils 0 vs 5 Waikato Dragons Cambridge 1pm
  Bula Boys 3 vs 2 Morrinsville Kahikatea Park 2 1pm
               
Div 4 Tetra Pak Vikings 6 vs 1 Maniacs Kahikatea Park 3 11am
  Zig Zag 0 vs 4 Matamata Dominion Park 2 11am
  Voyle Park Rangers 1 vs 1 Hamilton Masters Cambridge 1pm
               
May 27th Scottish Cup 2nd Round            
               
Jun 3rd Queens Birthday - No games            
               
Jun 10th Friendly Div 1 vs Div 2 and Div 3 vs Div 3            
  #1 Div 1   vs   #1 Div 2 TBC  
  #2 Div 1   vs   #2 Div 2 TBC  
  #3 Div 1   vs   #3 Div 2 TBC  
  #4 Div 1   vs   #4 Div 2 TBC  
  #5 Div 1   vs   #5 Div 2 TBC  
  #6 Div 1   vs   #6 Div2 TBC  
  #1 Div 3   vs   #1 Div 4 TBC  
  #2 Div 3   vs   #2 Div 4 TBC  
  #3 Div 3   vs   #3 Div 4 TBC  
  #4 Div 3   vs   #4 Div 4 TBC  
  #5 Div 3   vs   #5 Div 4 TBC  
  #6 Div 3   vs   #6 Div 4 TBC  
               
Jun 17th              
Div 1 Hillcrest Rovers 2 vs 2 Garoon Academy Kahikatea Park 1 1pm
  Raglan Roosters 1 vs 1 Hackers Raglan 1pm
  L3 Aviators 1 vs 0 Khmer Soul Fitzroy Park 2 1pm
               
Div 2 Marist 3 vs 1 PSL Dominion Park 2 11am
  Ice Interiors 1 vs 1 Waikato Unicol Kahikatea Park 3 1pm
  Ruakura FC 1 vs 0 Barnstoneworth Fairfield Park 1pm
               
Div 3 Cambridge Red Devils 1 vs 3 Waldorf Salad Cambridge 1pm
  Scottbuild Pirates 2 vs 2 Morrinsville Kahikatea Park 3 11am
  Waikato Dragons 6 vs 0 Bula Boys Fairfield Park  11am
               
Div 4 Tetra Pak Vikings 1 vs 0 Matamata Kahikatea Park 1 11am
  Hamilton Masters 2 vs 1 Maniacs Dominion Park 1  11am
  Voyle Park Rangers 1 vs 2 Zig Zag Cambridge  1pm
               
Jun 24th    Scottish Cup Quarter-finals            
               
Jul 1st              
Div 1 Hackers   vs   Hillcrest Rovers Kahikatea Park 1 1pm
  L3 Aviators   vs   Garoon Academy Fitzroy Park 2 1pm
  Khmer Soul   vs   Raglan Roosters Dominion Park 1 1pm
               
Div 2 Waikato Unicol   vs   PSL Gower Park 1pm
  Ruakura FC   vs   Marist Kahikatea Park 3 1pm
  Barnstoneworth   vs   Ice Interiors Fairfield Park 1pm
               
Div 3 Morrinsville   vs   Waldorf Salad Morrinsville 1pm
  Bula Boys   vs   Cambridge Red Devils Kahikatea Park 2 1pm
  Waikato Dragons   vs   Scottbuild Pirates Fairfield Park 11am
               
Div 4 Hamilton Masters   vs   Tetra Pak Vikings Kahikatea Park 3 11am
  Matamata   vs   Voyle Park Rangers Matamata 1pm
  Zig Zag   vs   Maniacs Dominion Park 2 11am
               
Jul 8th              
Div 1 Hillcrest Rovers   vs   L3 Aviators Kahikatea Park 1 1pm
  Khmer Soul   vs   Hackers Dominion Park 1 1pm
  Raglan Roosters   vs   Garoon Academy Raglan  1pm
               
Div 2 PSL   vs   Ruakura FC Gower Park 1pm
  Barnstoneworth   vs   Waikato Unicol Fairfield Park 1pm
  Ice Interiors   vs   Marist Kahikatea Park 3 1pm
               
Div 3 Waldorf Salad   vs   Bula Boys Fairfield Park 11am
  Waikato Dragons   vs   Morrinsville Kahikatea Park 3 11am
  Scottbuild Pirates   vs   Cambridge Red Devils Kahikatea Park 1 11am
               
Div 4 Tetra Pak Vikings   vs   Voyle Park Rangers Kahikatea Park 2 11am
  Zig Zag   vs   Hamilton Masters Dominion Park 2 11am
  Maniacs   vs   Matamata Dominion Park 1 11am
               
Jul 15th              
Div 1 Khmer Soul   vs   Hillcrest Rovers Dominion Park 1 1pm
  L3 Aviators   vs   Raglan Roosters Fitzroy Park 2 1pm
  Garoon Academy   vs   Hackers Flynn Park 1pm
               
Div 2 Barnstoneworth   vs   PSL Gower Park 1pm
  Ice Interiors   vs   Ruakura FC Kahikatea Park 1 1pm
  Marist   vs   Waikato Unicol Dominion Park 2 11am
               
Div 3 Waikato Dragons   vs   Waldorf Salad Fairfield Park 11am
  Scottbuild Pirates   vs   Bula Boys Kahikatea Park 3 11am
  Cambridge Red Devils   vs   Morrinsville Cambridge 1pm
               
Div 4 Zig Zag   vs   Tetra Pak Vikings Dominion Park 1 11am
  Voyle Park Rangers   vs   Maniacs Cambridge 1pm
  Matamata   vs   Hamilton Masters Matamata 1pm
               
Jul 22nd Scottish Cup Semi-finals            
               
Jul 29th              
Div 1 Raglan Roosters   vs   Hillcrest Rovers Raglan  1pm
  Garoon Academy   vs   Khmer Soul Flynn Park 1pm
  Hackers   vs   L3 Aviators Kahikatea Park 1 1pm
               
Div 2 PSL   vs   Ice Interiors Gower Park 1pm
  Marist   vs   Barnstoneworth Dominion Park 2 11am
  Waikato Unicol   vs   Ruakura FC University 1pm
               
Div 3 Scottbuild Pirates   vs   Waldorf Salad Kahikatea Park 3 11am
  Waikato Dragons   vs   Cambridge Red Devils Fairfield Park 11am
  Morrinsville   vs   Bula Boys Morrinsville 1pm
               
Div 4 Maniacs   vs   Tetra Pak Vikings Dominion Park 1 11am
  Matamata   vs   Zig Zag Matamata 1pm
  Hamilton Masters   vs   Voyle Park Rangers Kahikatea Park 3 1pm
               
Aug 5th Scottish Cup Finals            
               

Make a free website with Yola